Інтерв’ю з Віталієм “labotryas” Мухою

– Всім привіт, з вами Федерація Комп’ютерного Спорту України і сьогодні у нас в гостях Віталій “labotryas” Муха!
– Всім привіт!

– Почнемо з початку – як взагалі ти починав грати в FIFA? І чому саме FIFA?
– Починалося все просто – я багато грав з друзями, але тоді це було лише хобі. Спочатку я грав в PES, і тривало це до 2012 року, після цього почав катати в фифу. З інших – звичайно ж грав Counter Strike, але знову ж просто для розваги

– А коли ти зрозумів що ти можеш стати кіберспортсменом?
– Нуу, почалося це випадково: 2 роки тому мене запросили на один онлайн-турнір, де я відразу зайняв друге місце. Після цього зрозумів, що у мене виходить. З цього моменту я почав серйозніше грати, більше тренуватися і тд.

– Твоїм першим LAN турніром був ESWC Ukraine. Які емоції ти тоді відчув?
– Так, це було моє перше поява на таких турнірів. У мене вийшло зіграти практично без емоцій, так би мовити, в свою гру. Відповідно я і тоді посів друге місце, але це вже було на більш великому турнірі. Звичайно, на наступний сезон я розпланував тренування куди серйозніше і почав приділяти їм більше уваги.

– Скільки часу в день ти виділяєш на тренування?
– Якщо в середньому, по 3-4 години. Буває більше, буває менше, все залежить від графіка турнірів. Є такі вихідні, коли цілий день сидиш і граєш тільки турніри.

– Розкажи нам про свій контракт. Як це бути першим гравцем кіберспортивного підрозділу ФК “Динамо Київ”?
– Приємно, звичайно! Дуже радий, що футбольні клуби в Україні нарешті помітили таку дисципліну, як FIFA, і прийшли в неї. У Європі вже давно є тенденція, що футбольні клуби підписують фіферів. У нас же це поки було лише на рівні чуток, але ось в “Динамо” вирішили стати першопрохідцями.

– Чи не вважаєш ти, що фіфа недооцінена? Інші дисципліни викликають більший ажіотаж. Що потрібно FIFA щоб добитися великих вершин?
– Зараз фіфа рухається в правильному напрямку. Якщо порівняти кіберспорт зараз з тим, що було 2 роки тому, то можна побачити величезний стрибок у розвитку. Багато в чому це відбулося завдяки турнірам від EA з великим призовим фондом [Ultimate Team Championship Series, призовий фонд – $ 1,3 млн. – Прим. редактора]. Саме вони і дали поштовх футбольним клубам підписувати фіферів. Сподіваюся, що найближчим часом фіфа доросте до вершин топових дисциплін.

– Як тобі FIFA 17?
– По геймплею вона вийшла однією з найбільш вдалих частин серії за останні роки. У мене, як у гравця, питання залишається до серверів. Більшість турнірів і всі відбори проходять в онлайні і з цим є певні проблеми. Це також можна побачити по Твіттер і Фейсбук інших гравців. А так, на мою думку, гра вийшла високоякісною.

– Деякі гравці фіфи грають в футбол і в реальному житті. Ти до них відносишся?
– Так, я граю в футбол в аматорській лізі. Вона вже давно організована і успішно розвивається. Ми з моєю командою граємо у вищому дивізіоні цієї ліги, недавно зайняли 3 місце.
– Круто, наші вітання!
– Дякуємо.

– За який футбольний клуб вболіваєш в реальності?
– Звичайно Динамо! =)
– А не український?
– З не українських підтримую “Мілан“, це пов’язано з тим, що там колись грав Андрій Шевченко, і з тих пір вони мені імпонують. У них зараз не все дуже добре, але я продовжую підтримувати. Ще мені подобається “Ліверпуль

– Які плани на майбутнє?
– Звичайно, після підписання контракту з “Динамо” ставлення до тренувань стало значно серйозніше. Я став старанніше тренуватися, планую вдосконалити свій скилл і показувати кращі результати.

– Зараз в FIFA приходять нові гравці, можеш дати їм пораду?
– Якщо дивитися в напрямку кіберспорту, то основною порадою буде грати з сильнішими суперниками. Ми якраз анонсували свій перший турнір [Кубок Динамо Київ по FIFA 17 – прим. редактора], на якому буде багато професійних гравців, і це гарна можливість для початківців проявити себе. Я сам так починав і вважаю постійну практику з сильними суперниками основою підготовки до кіберспорту.

-Дякуємо! З вами була Федерація Кіберспорту України і Віталій “labotryas” Муха. Бажаємо успіху в майбутніх змаганнях!
-Дякуємо.