wannacry

Атака WannaCry завдала збиток світовій економіці в $ 1 млрд

IT-експертам вдалося встановити, що шкідлива програма WannaCry завдала збиток світовій економіці в розмірі приблизно в один мільярд американських доларів. Ця сума включає в себе простої на виробництвах підприємств по всьому світу, зменшення продуктивності праці персоналу, повну втрату конфіденційної інформації, а також зниження репутації транснаціональних корпорацій і велика кількість інших чинників.

Варто відзначити, що шкідливе програмне забезпечення WannaCry стало діяти з 12 травня нинішнього року. «Здирник» вимагав у своїх жертв від $ 300 до $ 600 в обмін на дешифрування персональної інформації, розташованої в папках на комп’ютері інтернет-користувачів. На наступний день кращі фахівці інформаційної безпеки зуміли зупинити підвищену активність даного злочинця. Завдяки реєстрації доменного імені, на який посилався вірус, але повністю розібратися і дешифрувати вірусну атаку не змогли. Також попередили, що зловмисники зможуть модифікувати код і знову запустити цей вірус в Інтернет.

Деякі IT-аналітики припустили, що прототипом цього вірусу-здирника, можливо, була програма Eternal Blue, створена розробниками Агентства національної безпеки в США, але потрапила випадковим чином в руки кіберзлочинців.

Поділитися
Tweet