Про Федерацію

Як відомо, змагання з комп'ютерних відеоігор виникли завдяки Quake. Саме в ній можна було грати по мережі. Однак перша ліга киберспортсменов була зареєстрована тільки три роки по тому, в 1997 році, в США.

Україна йшла до своєї Федерації чотири роки. Спочатку, в 1999 році, була створена громадська організація. У 2003 році Федерація була зареєстрована в Міністерстві спорту і туризму, а також в Міністерстві юстиції. Уже в 2004-му українці отримали свою Федерацію комп'ютерного спорту. І відразу ж заявили про себе на Міжнародному чемпіонаті світу з комп'ютерних ігор: Electronic Sports World Cup (FRANCE), завоювавши 14 місце в загальному командному заліку серед 58 країн.

Our Pride

2005-й став роком створення Української Кібер Професійної Ліги (УКПЛ, UCPL - Ukrainian Cyber Professional League), яка взяла на себе організацію і проведення турнірів в Україні. Як результат, тепер турніри під егідою ФКСУ проводяться регулярно, на високому рівні і за участю гравців з країн колишнього СРСР: Росії, Молдови, Латвії, Литви, Білорусії, Польщі, Казахстану. Крім того Ліга сприяла популяризації комп'ютерного спорту і технологій в країні.

Ще чотири роки знадобилося щоб завдяки виставкам цифрових і IT-технологій, відбірковим турнірам і шоу-матчів, в перспективність українського кіберспорту повірили не тільки геймери. 2010-й був проголошений - Роком кіберспорту в Україні. До того ж саме в цьому році гравці з команди Na`Vi («Народжені перемагати») змусили весь світ тричі аплодувати нашим геймерам, вигравши на World Cyber Cup

А ще через два роки, в 2012-му, відбувся Національний турнір з комп'ютерних ігор.

2013 теж запам'ятається шанувальникам кіберспорту. Національна збірна з комп'ютерних ігор займає 3-е місце на чемпіонаті світу з Counter-Strike: GO на щорічному турніру: Electronic Sports World Cup в листопаді. А вже в листопаді на генеральних зборах Всесвітньої федерації комп'ютерного спорту (IeSF) в Бухаресті Україна стала 51-м повноправним членом федерації. І вже в наступному році до Києва з'їдуться геймери щоб відвідати Всесвітній чемпіонат з кіберспорту.

Cyber Cup Ukraine

Тому вже майже 10 років Федерація розвиває цей напрямок в Україні і робить все для глобальної української кібер-спортивної перемоги. Адже ФКСУ - це не тільки проведення міжнародних турнірів і всеукраїнських чемпіонатів з комп'ютерних ігор. Це робота над створенням легального і конкурентоспроможного ігрового простору, а також захист для українських гравців і команд на міжнародному рівні, зокрема правова і фінансова допомога.

Адже комп'ютерні ігри це не тільки емоції, але і досконалі знання інформаційних технологій. І сучасний геймер - це професіонал, який добре знайомий з технічною стороною і з програмним забезпеченням для них. Крім того підтримуючи шанувальників кіберспорту, країна виховує майбутніх фахівців для ІТ-галузі.

Історія кіберспорту України (подяка авторам відео - cyberarenaTV)

Довідка:

Федерація комп'ютерного спорту була зареєстрована в лютому 2003 року, проте саме з серпня 2004 року вона починає свою історію.

Голова Федерації - Євгеній Вітренко.

Федерація вважає своїм основним обов'язком зробити все можливе для глобальної української кібер-спортивної перемоги!

Федерація комп'ютерного спорту України (ФКСУ) створена для досягнення цілого ряду амбітних цілей. Це не тільки проведення масштабних заходів, міжнародних турнірів і всеукраїнських чемпіонатів з найвідомішим і улюбленим комп'ютерних ігор. Також команда ФКСУ буде працювати над створенням легального і конкурентоспроможного ігрового простору, де кожен гравець або команда зможуть по-чесному помірятися силами один з одним. Для тих, хто збирається показати свої кращі геймерські якості всьому світу, має намір розвиватися, створити команду однодумців і перемагати в чемпіонатах, для тих Федерація стане не тільки основним джерелом інформації про ігрові та турнірних новинки, а й буде захищати українських гравців і команди на міжнародному рівні , надасть максимальну правову і фінансову підтримку в прагненні до перемог.

ІСТОРІЯ КІБЕРСПОРТУ УКРАЇНИ

2003

Формування Федерації Комп'ютерного Спорту України. Проведення Установчих зборів федерації і реєстрація в Міністерстві спорту і туризму, а також в Міністерстві юстиції. Українці отримали офіційну Федерацію комп'ютерного спорту.

2004

Федерація Комп'ютерного Спорту України (далі «ФКСУ») перша і єдина федерація на території України, яка створена для розвитку високих технологій, популяризації комп'ютерних ігор і змагань в Україні. На початку 2004 року Федерація була офіційно зареєстрована на державному рівні і з цього моменту почала активну роботу.
Результати роботи не змусили довго чекати, в лютому 2004 року ФКСУ стає національним стратегічним партнером (National Strategic Partner - "NSP") Міжнародного чемпіонату світу з комп'ютерних ігор: Electronic Sports World Cup (FRANCE).
У липні 2004 року, Федерація Комп'ютерного Спорту України організовує перші в країні змагання з комп'ютерних ігор в яких головний приз - поїздка і участь на міжнародному чемпіонаті світу у Франції: Electronic Sports World Cup 2004 року (France).
Склад національної збірної складався з 13 гравців. Україна зайняла 14 місце в загальному командному заліку серед 58 країн. Дана подія підтвердило, що напрям «кіберспорт» дуже перспективний і його необхідно розвивати. Після повернення з Франції, ФКСУ і гравців чекали прес-конференції, сюжети на ТБ і інтерв'ю в журналах.

2005

ФКСУ розуміє необхідність в створенні єдиної організації, яка зможе взяти на себе організацію і проведення турнірів на території України. Український Кібер Професійна Ліга (УКПЛ, UCPL - Ukrainian Cyber ​​Professional League) Влітку 2005 року український Кібер Професійна Ліга визначає штат суддів, список ігрових дисциплін і проводить робочі зустрічі з власниками ігрових майданчиків на території України. Відтепер турніри під егідою ФКСУ проводяться на високому рівні за участю гравців з країн колишнього СРСР: Росії, Молдови, Латвії, Литви, Білорусії, Польщі, Казахстану.Украінська Кібер Професійна Ліга та Федерація Комп'ютерного Спорту України перші хто почав в Україні хорошу історію проведення шоу матчів між кращими гравцями України та кращими гравцями інших Країна. Високі технології і кваліфікований персонал відкрили нові можливості для популяризації комп'ютерного спорту і технологій на території України.

2005-2012

    Починаючи з 2005 по 2010 рр. ФКСУ і УКПЛ організовували і проводили такі заходи:
  • Виставка цифрових технологій і IT технологій (2006 г.);
  • ESWC 2006: Українські відбіркові по всій Україні;
  • ESWC 2007: Українські відбіркові по всій Україні;
  • Шоу-матч: між Росією і Україною (2007);
  • ESWC 2008: Українські відбіркові по всій Україні;
  • Виставка цифрових технологій і IT технологій (2008);
  • KODE 5: Українські відбіркові по всій Україні (2008);
  • ESWC 2009: Українські відбіркові по всій Україні;
  • ESWC 2012: Українські відбіркові по всій Україні-національний турнір з комп'ютерних ігор.

2010 - рік кіберспорту в Україні

Національна збірна з комп'ютерних ігор стала чемпіоном світу з Counter-Strike 1.6 і DotA II на щорічному турніру: Electronic Sports World Cup в травні 2013 року. Організаторами виступили ФКСУ і UCPL. Уряд України привітало ФКСУ, UCPL і національних героїв

Azarov FCSU

Микола Янович Азаров і Гліб Анатолійович Малютін - Глава ФКСУ

Navi 2008 FCSU

Микола Азаров, ФКСУ і кращі кіберспортсмени України

2013

2013 теж запам'ятається шанувальникам кіберспорту. У Києві на вищому рівні проходить відбірковий етап на чемпіонат IESF FCSU світу в Франції Electronic Sports World Cup (ESWC) 2013. Україну представляють гравець Na`Vi Євген Мостовик в дисципліні FIFA 14 і команда Astana Dragons в дисципліні Counter-Strike: Global Offensivе, де займає 3-е місце.

У листопаді на генеральних зборах Всесвітньої федерації комп'ютерного спорту (IeSF) в Бухаресті Україна стала 51-м повноправним членом федерації і отримує сертифікат членства (на фото). І вже в наступному році до Києва з'їдуться геймери щоб відвідати Всесвітній чемпіонат з кіберспорту.

General IESF meeting

Виставка цифрових технологій і IT технологій. (2006 г.)

ESWC 2006. Українські відбіркові по всій Україні-ESWC 2007.

Українські відбіркові по всій Україні-Шоу-матч: Між Росією і Україною. 2007.

ESWC 2008. Українські відбіркові по всій Україні

Виставка цифрових технологій і IT технологій. (2008 року)

KODE 5. 2008. Українські відбіркові по всій Україні

ESWC 2009. Українські відбіркові по всій Україні

ESWC 2012. Українські відбіркові по всій Україні-Національний турнір з комп'ютерних ігор.

ESWC 2013. Українські відбіркові етапи