Школа Кіберспорту або від аматора до професійної ліги

Швидкими темпами кіберспорт набирає популярність в наших широтах, що безумовно сприяє всебічному розвитку індустрії. Одним з цікавих явищ стала поява так званих “кібершкіл” – спільнот, які пропонують звичайним гравцям допомогу в поліпшенні своїх навичок.

В якості викладачів виступають імениті гравці, коментатори, а іноді і просто хлопці з досить високим рівнем гри. Головним чином, такий формат навчання затребуваний в CS: GO і Dota 2 – відмінним прикладом цього є DreamSchool Dota 2 та Zeus Cyberschool – популярні в соцмережах спільноти, які надають гравцям платні уроки професійного геймингу. Крім індивідуальних занять і практики, кібершколи також пропонують своїм учням занесення в особливі бази даних після проходження курсу – такими базами, за словами шкіл, нерідко користуються менеджери професійних команд для пошуку свіжої крові.

За принципом роботи це дуже нагадує юнацькі спортивні школи Динамо або Шахтаря, де кращі учні мають шанс отримати запрошення в основні склади.

zeus cyber school

Звичайно, поки складно дати оцінку важливості кібершкіл, проте вже сама поява такого явища свідчить про безперервно зростаючій кількості гравців, що бажають вирости до рівня кіберспортсменів, адже, як кажуть, попит породжує пропозицію.