Прорив в роботобудуванні: стало можливе будівництво на інших планетах

Дослідники з Массачусетського Технологічного Інституту створили робота, який здатний побудувати будинок, працюючи при цьому повністю самостійно і не вимагаючи контролю. Робот пересувається на гусеницях, а працює за допомогою довгої механічної руки. З її допомогою він здатний використовувати будівельну піну, з якої і складалося його тестове архітектурне творіння. У мережі з’явилося відео, на якому видно, як робот споруджує будинок висотою більше 3-х метрів. Строго кажучи, поки що робот побудував всього лише найпростіше подібність будинку з одним входом і без даху, однак вчені заявили, що з часом стане можливим зведення цілих будинків, надрукованих роботами на 3D-принтері. Швидкість роботи механічного “будівельника” вражає: для того, щоб звести тестовий будинок, у нього пішло менше 14 годин.

Теоретично такий робот здатний до автономної роботи не тільки в важкодоступних куточках Землі, а й на інших планетах. Заряджатися робот здатний від сонячної енергії, а будівельні матеріали він може використовувати найрізноманітніші, зводячи кам’яні, піщані або крижані конструкції. Це робить можливим його роботу в тому середовищі, в якій він знаходиться, навіть якщо у нього немає використовуваних в будівництві матеріалів. На відміну від людини робот здатний працювати цілодобово безперервно без перерви. Творці робота кажуть, що з його допомогою в майбутньому можна буде навіть звести будинки для колоністів нових планет.

Згодом конструкція робота буде ускладнюватися: в нього будуть вбудовані датчики світла, температури і радари для вивчення навколишнього середовища. З їх допомогою робот зможе не тільки збирати інформацію, але і видозмінювати будинок таким чином, щоб він був стійким і підходив для клімату, в якому зводиться. Будинки, які будує робот, будуть ставати більш складними за конструкцією, в них з’являться роздільні кімнати.

Поділитися
Tweet